EN Arrow Down
KartZip Logo

KartZip

Yeni Nesil Mobilite Pazaryeri

Ankara, Turkey

Open to investment offers
Sector Marketplace
Stage Prototype/MVP
Employee Count 4-10
Is Incorporated? No
Operating Status Alive/Active
Foundation Date March 23, 2022

Description


InvestmentsCompetitive Advantage

Kartzip, mobilite sektöründe birçok rakip uygulama bulunmaktadır. Ancak aynı zamanda bu rakiplerimiz, potansiyel iş ortakları olarak da değerlendirilmektedir. Örneğin, MooV ve Tiktak araba paylaşım hizmetleri sunarken, Google Maps toplu taşıma planlaması hizmetleri sunmaktadır ve Martı ve İsbike bisiklet ve scooter paylaşım hizmetleri sunmaktadır. Ancak, Kartzipe, bu rakiplerinden farklı olarak, çeşitli ulaşım ihtiyaçlarını tek bir platformda kapsamlı bir çözüm sunar. Farklı paylaşımlı araç hizmetlerini farklı sağlayıcılardan düzgün bir şekilde entegre eder, böylece kullanıcı deneyimini geliştirir. Ayrıca, Kartzipe, paylaşımlı araçların kullanımını teşvik ederek karbon ayak izini azaltmayı amaçlar.


Detailed Info

Revenue Model Description

Kartzip, mobilite sektöründe yenilikçi bir pazar yeri uygulaması olması için tasarlanmıştır. Platform, gelirini üç temel yolla elde etmektedir. Komisyon: Kartzip, mikromobilite şirketlerine yönlendirdiği müşteri başına komisyon almaktadır. Kartzip’in temel gelir kaynağıdır. B2B Servis: Kartzip, yeni kurulan mikromobilite şirketleri için kiralama faaliyetlerini ve operasyonel süreçlerini daha verimli ve etkili bir şekilde yönetmelerini sağlamak için özel olarak tasarlanmış profesyonel servis hizmetleri sunmaktadır. İş Ortaklığı: Kartzip, seyahat ve paylaşım ekonomisi uygulamaları ile işbirliği yapmaktadır. Bu iş ortakları ile API paylaşımı yaparak, Kartzip’in hizmetlerini daha geniş bir kullanıcı kitlesine eriştirmesini sağlar.

Target Group

Yaptığımız araştırmalara göre, Kartzip, öncelikle, paylaşımlı araç kullanıcıları (araba, scooter, bisiklet gibi) ve toplu taşıma seçeneklerini (metro, otobüs, tren gibi) planlamak isteyen veya sıklıkla yolculuk yapan kişiler ve yeni kurulan küçük ve orta ölçekteki mikromobilite markaları gibi kullanıcı gruplarının Kartzip'i kullanma olasılıklarının fazla olduğunu keşfettik.